Program

Přehled programů, ze kterých si můžeš vybírat (přihlašování na ně najdeš dole)

Níže vidíte přehled programů, mezi kterými si můžete vybírat vždy pouze v rámci jedné barvy (zelená, žlutá, oranžová, modrá).

V rámci žlutého/oranžového bloku máte čas 2 hodiny – můžete je využít třemi způsoby:
- jeden program na 2 hodiny (př.: Získávání finančních zdrojů)
- nebo dva hodinové programy (př.: Dobrá spolupráce s revizní komisí + crowdfunding a skautfunding...)
- nebo osobní koučink a jeden hodinový program (př.: Koučovací zóna + Benefity a nástroje technické podpory)

Kategorie

Jak na skautIS – praktické rady a tipy

  • Kategorie: 4. soboODpo programy B
  • Délka: 120 minut
  • Kapacita: 30
Lektoři
Ondřej Peřina (Jerry)

Již několik let mám v pozici zpravodaje Výkonné rady pro ICT a organizaci na starosti nejrůznější on-line projekty jako skautIS, google služby, registraci či nejrůznější organizační agendy k rejstříkům či ochraně osobních údajů. Kromě toho jsem předsedou krajské rady Libereckého kraje, kde se s mnoha činovníky snažíme posouvat skauting kupředu :-) Také působím na různých vzdělávacích akcích a kurzech po celé republice.

Martin Němec (Ben)

Jsem členem Infoodboru, kde se věnuji podpoře akcí pro využití Skautského rezervačního systému (SRS), na kterém běží i web Helpdesku. Jako člen organizačních týmů či servistýmů se podílím na celostátních akcích typu Poradní skála, Elixír, ... Tvorbě webů se věnuji již 18 let (až na pár výjimek čistě skautských), ale nejsem programátor. Dříve jsem 5 let na vůdcovském kurzu přednášel hospodaření, byl jsem členem střediskové i okresní revizní komise a hospodářem střediska (ale hospodaření se skautsky už 10 let nevěnuji). Skautem jsem se stal až v 19 letech a prošel si mnoha funkcemi a činnostmi od družiny až po ústředí kromě krajské. Civilně jsem vystudovaný ekonom a živí mě Excel v krajské veřejné osobní dopravě a aktuálně studuji Řízení a rozvoj regionální turistiky. Momentálně nejsem členem Junáka, ale dělám pro něj spoustu věcí jako dobrovolník.

Popis

Informační systém skautIS už dávno není jen pro řešení registrace. Co všechno umí a může se hodit v oddíle či středisku?

Podíváme se na základní agendya ukážeme si věci, které mohou práci zpříjemnit a zefektivnit i zkušeným uživatelům skautISu. Evidence členů, jednotek, náborové informace, klubovny a základny, exporty údajů, pojištění, přístup k benefitům a mnoho dalšího.

Zde se přihlas na konkrétní programy, které tě zaujali

Pro výběr programů se musíte nejprve přihlásit přes skautIS.