Praktické informace

Kudy do Zábřeha

Vlak:

1 km od gymnázia se nachází zastávka “Zábřeh na Moravě, zastávka” a 1,5 km - tedy cca 20 - 25 minut od gymnázia je zastávka “Zábřeh na Moravě”, kam je husté a pohodlné spojení z Prahy, Brna, Ostravy, Olomouce a řady dalších měst. Ze všech krajů sem lze dojet nanejvýš na jeden přestup a ještě ve vlaku možná dostanete kafe a wifi.

Bus:

Přímo naproti staví bus na zastávce “Zábřeh,,nám.Osvobození “ - 1 minuta od gymnázia.

Auto:

Parkování viz mapka níže, aneb ano, budete mít kde zaparkovat své plechové miláčky.

SPOLUJÍZDA:

Jedete autem a jste poloprázdní? Vemte další pasažéry, příspějí vám nějakou tu korunku navíc a budete moct jet v pomyslném rychlejšímu pruhu jako třeba v Americe :)

Mapka s důležitými body

Prosím zejména řidiče - řiďte se vyznačenými body a parkujte tam, kde je to pro vás určené. Přímo v ulici před Gymnáziem, kde se HelpDesk bude konat, neparkujte nikdo - místa jsou určená pro potřeby organizátorů.

Příjezd a odjezd

• Gymnázium bude otevřené od 17:00.
  • Zahájení víkendu proběhne ještě v pátek v 19.00 a následovat již budou první programy.
  • sobotu i v neděli program začne v 8:30.
  • Ukončení celé akce proběhne do 12:00, následovat už bude jenom oběd :)

Ubytování

• Spaní je zařízeno ve třídách Gymnázia Zábřeh v Zábřehu na Moravě (které bylo mj. založeno v roce 1896 jako první česká střední škola na severozápadní Moravě).
  • U tělocvičny jsou k dispozici 2 sprchy. Určitě se vám bude hodit karimatka, spacák i přezůvky, zem je tvrdá a chladná. Pro milovníky hlubokého spánku doporučujeme špunty do uší.
  • Už teď je jisté, že doplňování šťávy vašich věrných společníků - mobilních telefonů a dalších podobných hraček bude možné!
  • A to nejdůležitější - budete moci být celý víkend "online" - ale být off bude jistě také výzva :)

Jídlo

• Těšit se můžete již na páteční drobnější občerstvení, a poté na sobotní snídani v podobě švédských stolů, oběd, večeři a nedělní snídani (jako sobotní) i oběd. Po celou dobu budou k dispozici nápoje (voda, čaj, kafe).
  • Jídlo si budete vybírat již při registraci.
  • Kromě toho bude k dispozici čajovna, kde kromě kávy a čaje zdarma bude možné si za pár kaček koupit i něco dobrého navíc.

Prezentace

Na HelpDesku i na Elixíru máte možnost prezentovat své skautské akce, kurzy, ústřední projekty a další. Jsou dvě varianty:

• Plakáty - posílejte ve formě pdf v maximální velikosti A3, my je vytiskneme a přivezeme na místo.
  • Prezentace fotek a videa - posílejte jako soubor mp4, avi, nebo wmv s maximální časovou délkou 3 minuty (do smyčky si to dáme sami)

Vše prosím posílejte na e-mail hamplondrej.spk@gmail.com do 10.2.2019. Jak prezentace fotek či videa, tak plakáty pak z HelpDesku předáme týmu Elixíru.

Mše

• V hlavním zábřežském chrámu sv. Bartoloměje je sloužena mše v neděli v 6.50 a v 8.30 - avšak doporučujeme tu dřívější, jelikož v 8.30 začínají seberozvojové programy.
  • V případě mše v 6:50 a potřeby díky tomu posunout snídani na dřívější čas, se domluv přímo v pátek u registrace na místě. Pořadatelé s touto variantou počítají a rádi vyjdou vstříc.
  • Od gymnázia je to procházka asi 500 metrů centrem města.

Nezapomeň si vzít s sebou!

• Karimatku a spacák
  • Přezuvky
  • Propisku a blok na psaní
  • Kroj nebo šátek
  • Hudební nástroj se také bude hodit :)
  • Případně přibal oblek na turistiku, kdyby sis chtěl/a s partou prodloužit víkend a podívat se po okolí.
  • Chuť sdílet zkušenosti a čerpat nové nápady
Tady najdeš tipy, co je kolem k vidění.